فیلم /  ادامه تظاهرات در فرگوسن آمریکا؛ ۲ نفر زخمی و ۳۱ نفر بازداشت شدند

با وجود اعلام ورود گارد ملی به ناآرامی‌های شهر فرگوسن در ایالت میسوری ایالات متحده، این نیروها خود را از درگیری‌های پلیس و معترضان دور نگه داشتند و در نتیجه، ناآرامی‌ها تا ساعات پایانی روز دوشنبه در آن شهر همچنان ادامه یافت.

به گزارش صدای آمریکا، شنبه هفته گذشته، یک جوان سیاه‌پوست به ضرب گلوله پلیس در شهر فرگوسن کشته شد که منجر به بروز اعتراض گروهی از مردم شد، و با وجود گذشت چند روز و اعلام مقررات منع رفت و آمد شبانه، هنوز از شدت تظاهرات کاسته نشده است.

سه روز بعد از کشته شدن او و اوج‌گیری اعتراضات نسبت به پلیس آن شهر، فرماندار ایالت میسوری از اداره پلیس شاهراه‌های ایالتی خواسته بود که امنیت شهر فرگوسن را موقتاً در دست بگیرند.

اما ادامه اعتراضات باعث شد تا در اولین ساعات روز دوشنبه، جی نیکسون فرماندار ایالت میسوری، که از حزب دموکرات است، به واحدهایی از گارد ملی دستور دهد تا به شهر فرگوسن اعزام شوند.

با این وجود، تظاهرات در روز دوشنبه نیز ادامه یافت و در ابتدا صلح آمیز بود، اما ساعاتی بعد به خشونت کشیده شد.

آخرین دور درگیری معترضان با پلیس در شب گذشته، نزدیک خیابانی رخ داد که مایکل براون در آن کشته شد. بنابر اعلام فرمانده پلیس شاهراه‌های ایالت میسوری، در جریان تظاهرات دوشنبه شب، دو نفر زخمی شده و ۳۱ نفر نیز بازداشت شده‌اند.

[کد مطلب: 79787] [تاريخ انتشار: بيست و هشتم امرداد ۱۳۹۳ برابر با نوزدهم اوت ۲۰۱۴] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی