بیانیه تحصن کنندگان مقابل کانون وکلای تهران به مناسبت روز جهانی حقوق بشرتحصن کنندگان مقابل کانون وکلای تهران به مناسبت ۱۰ دسامبر روز جهانی حقوق بشر بیانیه ای منتشر نموده اند. به گزارش سحام متن کامل آن عینا در پی می آید:

«روز جهانی حقوق بشر گرامی باد»

درحالی که بیش از نیم قرن از تصویب اعلامیه ی جهانی حقوق بشر می گذرد، اما هنوز تحقق بنیادی‌ترین حقوق بشر به رویایی دوراز دسترس می ماند. طبق مفاد اعلامیه ی جهانی حقوق بشر، شناسایی حیثیت و کرامت ذاتی تمام اعضای خانواده ی بشری و حقوق برابر آنان اساس آزادی، عدالت و صلح درجهان است و نادیده گرفتن و تحقیر حقوق بشر به جنگ و خون‌ریزی منجر شده است. پس مردمان ملل متحد، ایمان خود را به حقوق بنیادین بشر اعلام داشته اند و عزم خود را جزم کرده اند که به پیشرفت اجتماعی یاری رسانند.

مطابق این اعلامیه:
– تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حیثیت و کرامت و حقوق با هم برابرند.
– هرکس می‌تواند بی هیچ‌گونه تمایزی، به ویژه از حیث نژاد، رنگ، جنس، زبان، دین، عقیده ی سیاسی یا هرعقیده ی دیگری، ازتمام حقوق و همه ی آزادی‌های ذکرشده دراین اعلامیه بهره مند گردد.
– هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
– هیچ‌کس نباید شکنجه شود. همه در برابر قانون مساوی هستند. هیچ‌کس را نباید خودسرانه توقیف، حبس یا تبعید کرد. هرشخص با مساوات کامل حق دارد که دعوایش در دادگاهی مستقل، بی طرف، منصفانه و علنی رسیدگی شود.

این درحالی است که:
– ما از برابری از لحاظ حیثیت و کرامت و حقوق محرومیم. ما به واسطه ی جنسیت، قومیت، عقیده و مذهب مورد تبعیض قرار می گیریم.
– درمعرض بازداشت خودسرانه، حبس، تبعید و حصرغیرقانونی قرار داریم.
– دردادگاه‌هایی محاکمه می شویم که بی‌طرف، مستقل و منصف وعلنی نیستند. امورخصوصی و مکاتبات‌مان مورد تفتیش مداوم قرار دارد. حق ما جهت تشکیل اجتماعات، راهپیمایی‌ها، تحصن و اعتراضات مسالمت‌آمیز و مدنی نادیده گرفته می شود و افراد به دلیل شرکت درچنین فعالیت‌هایی بازداشت، محاکمه و مجازات و یا همانند سعید زینالی و شهرام زنجانی پس از بازداشت ناپدید می‌شوند. حق کار اشخاص از آنان سلب و محروم از حمایت‌های اجتماعی و مدنی می‌شوند. حق حیات شهروندان با مجازات اعدام از آنان سلب می شود و شهروندان به هر بهانه ای، دسته دسته روانه ی زندان می شوند.

در روز جهانی حقوق بشر، ضمن «نه» به دادرسی ناعادلانه، «نه» به دادگاه انقلاب و«نه» به مداخله ی ماموران امنیتی درمحاکمات سیاسی، بسیاری ازایرانیان خواهان ایجاد دادرسی‌های عادلانه، انحلال دادگاه انقلاب و جلوگیری از مداخله ی نیروهای امنیتی در قوه قضاییه هستند.

ما ضمن تکرار «نه» به مجازات اعدام، به ویژه خواهان لغو مجازات اعدام زیر۱۸ سال و اعدام‌های سیاسی هستیم و یادآوری می‌نماییم که انتساب اتهامات عمومی واخلاقی به متهمان سیاسی وعقیدتی روشی ناپسند و شناخته شده است.

ضمن تاکید برناعادلانه بودن روند دادرسی حاکم بر رسیدگی به اتهامات سیاسی وعقیدتی در دادگاه انقلاب، خواهان لغو کلیه ی احکام صادره، آزادی رهبران جنبش سبز و آزادی زندانیان سیاسی- عقیدتی، به ویژه وکلای در بند، آقایان عبدالفتاح سلطانی، سیدمحمد سیف زاده، امیراسلامی، امید بهروزی، مصطفی دانشجو، فرشید یداللهی و هستیم.

تحصن کنندگان مقابل کانون وکلای تهران

[کد مطلب: 84395] [تاريخ انتشار: بيستم آذر ۱۳۹۳ برابر با يازدهم دسامبر ۲۰۱۴] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
ویدیویی که در شبکه های اجتماعی بعد از کشته شدن محسن فخری زاده و گارد حفاظت وی در خودروی ضد گلوله پخش شده
وضعیت خودروی فخری زاده پس از حمله
فیلمی از انتقال فخری زاده بعد از ترور به بیمارستان
 کاریکاتور/ سوراخ امنیتی «علی خامنه ای» 
تصاویری از محل ترور محسن فخری‌زاده 
 در «بیت» خامنه‌ای چه می‌گذرد؟
 عیسی کلانتری: امام فرزند ناخلف آمریکا بود 
 انتقاد رئیس سابق سازمان سیا از ترور فخری زاده و واکنش تند سناتور تگزاس
نتانیاهو خطاب به جاسوس سابق: با آغوش باز منتظرتان هستیم 
 فوری/ عضو ارشد سپاه پاسداران و "یکی از دانشمندان رده بالای حوزه هسته‌ای و موشکی" ترور شد (به روز شد)
 روایت یک قتل فجیع سیاسی؛ «تکه تکه کردند و گفتند یک اشتباه ساده بود»
توئیت فرید مدرسی ، فعال رسانه‌ای حوزه: از امارات خارج شوید... امارات در تیررس استآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی