بیانیه تند خانواده هاشمی: آزادی مطلقی که به مردم وعده داده شده، اما تاکنون فقط نصیب تندروها و افراطیون شده است/ (رئیس قوه قضائیه) از انتشار غیررسمی تصاویر خداحافظی پدری با فرزند خود واکنش نشان می دهد امام در مورد شکایت از دروغهای صدا و سیما سکوت اختیار میکند/  جامعه را به شهر مردگان تبدیل کرده اند


پیرو انتقادات برخی مسئولان نسبت به انتشار فیلم خداحافظی هاشمی رفسنجانی با فرزند خود، پیش از معرفی به زندان اوین، خانواده هاشمی رفسنجانی با انتشار بیانیه ای در پاسخ به این انتقادات گفته اند: جای تعجب دارد که چگونه مسئولین قضایی کشور از انتشار غیررسمی و محدود تصاویر خداحافظی پدری با فرزند خود که حق طبیعی هر انسانی است شگفت زده شده و بسرعت واکنش نشان می دهند اما در برابر ده ها مورد انتشار فیلم از صداوسیما و فضای مجازی وابسته به ارگانهای نظام طی سالهای اخیر که در آن بر خلاف شرع، قوانین و مصالح کشور دروغها و اکاذیب آشکار طرح و به یاران انقلاب تهمتهای شرم آور نسبت داده می شوند، و به رغم شکایتها سکوت اختیار کرده و می کنند.

به گزارش کلمه، رئیس قوه قضاییه روز گذشته از واکنش هاشمی به زندانی شدن پسرش انتقاد کرده گفته بود که نباید فضا را طوری پیش ببریم که هر کسی زمانی مسئول بوده و حالا علیه او و یا وابستگانش حکمی صادر شده، تمام قوه‌قضاییه و زمین و زمان را زیر سوال ببرد و برای تخریب قوه قضاییه فیلم وداع درست کند.

رییس قوه قضاییه به فیلمی اشاره می کند که از خداحافظی مهدی هاشمی با پدرش پیش از رفتن به زندان اوین در سایت رسمی  هاشمی منتشر و در شبکه های اجتماعی چرخیده بود. در این فیلم آقای هاشمی در گوش پسرش دعا می خواند و ابراز امیدواری می‌کند که او زودتر آزاد شده و به خدمت ادامه دهد.

صادق آملی لاریجانی با بیان اینکه «احکام و آرای صادره تنها متعلق به قشر ضعیف و مردم عادی جامعه نیست» افزوده که «چنین تلاش‌های مخربی در عزم دستگاه قضایی خللی ایجاد نمی‌کند».

حالا خانواده هاشمی در بیانیه ی خود در واکنش به این اعتراض گفته اند: تعجب از این همه تبعیض در اجرای قانون است که موجب شده یاران دلسوز انقلاب و پیشکسوتان جهاد و شهادت یا خانه نشین شوند و یا آماج هتاکی و دشنام و دروغها قرار گیرند، اما آزادی مطلقی که به مردم وعده داده شده، اما تاکنون فقط نصیب تندروها و افراطیون شده است، و این گروه با تمام توان به سوراخ کردن کشتی جمهوری اسلامی مشغولند و هیچ مسئولی متعرض آنها نمی شود.

متن این بیانیه که در اختیار کلمه قرار گرفته، بدین شرح است:

پس از اجرای حکم آقای مهدی هاشمی، که بصورت داوطلبانه و بدون ابلاغیه اجرا، و با خویشتن داری کامل خانواده ایشان جهت حفظ آرامش جامعه صورت گرفت، انتشار تصاویر خداحافظی آیت اله هاشمی با فرزند خود که توسط برخی جوانان یا همراهان خانواده در آن صحنه بوسیله تلفن همراه ضبط و در شبکه های مجازی منتشر شد، موجب انتقادات برخی مسئولان گردید.

گرچه درباره این حکم و چگونگی طی مراحل دادرسی و تعیین قاضی و تعیین حکم، سخن بسیار وجود دارد اما همانگونه که آیت اله هاشمی تصریح کردند بدلیل پرهیز از ایجاد تنش و حاشیه در کشور در آستانه اجرای توافق هسته ای، سکوت اختیار می کنند و خانواده آیت اله هاشمی نیز به تاسی از ایشان مهر سکوت بر هزاران نکته و سخن ناگفته درباره این پرونده می زند.

اما انتقادات خارج از حیطه انصاف برخی از مسئولان قضایی باعث گردید تا نکاتی را جهت تنویر افکارعمومی یاداور شویم.

۱- جای تعجب دارد که چگونه مسئولین قضایی کشور از انتشار غیررسمی و محدود تصاویر خداحافظی پدری با فرزند خود که حق طبیعی هر انسانی است شگفت زده شده و بسرعت واکنش نشان می دهند اما در برابر ده ها مورد انتشار فیلم از صداوسیما و فضای مجازی وابسته به ارگانهای نظام طی سالهای اخیر که در آن بر خلاف شرع، قوانین و مصالح کشور دروغها و اکاذیب آشکار طرح و به یاران انقلاب تهمتهای شرم آور نسبت داده می شوند، و به رغم شکایتها سکوت اختیار کرده و می کنند.

۲- جای تعجب وجود دارد که چگونه وقتی گروهی افراطی، تمامی خطوط قرمز اخلاقی، شرعی وقانونی را زیرپا می گذارند، در مراسم عمومی و رسمی کشور اخلال می کنند و به یادگار امام اجازه سخن گفتن نمی دهند، گروههای فشار شبه نظامی تشکیل می دهند و فرزند برومند شهید مطهری را آماج حملات خطرناک قرار می دهند، شب نامه های رکیک وآکنده از اهانت را بعنوان روزنامه ونشریات رسمی منتشر می کنند و واکنش درخوری نشان نمی دهند.

۳- شگفتی اینجاست، که برسر پرونده ای که همه جزئیات آن سالهاست روشن شده، این همه جنجال می شود، اما دهها پرونده فساد دانه درشتها که بخش کوچکی از آن تاکنون رسانه ای شده است، مورد پیگیری جدی قرار نمی گیرد و اگر بر اثر فشار افکارعمومی به پرونده ای هم رسیدگی شود، بانیان و صاحبان اصلی منافع و آمران از پیگرد و برخورد قضایی مصون می مانند و فقط با عوامل ظاهری و آشکار برخورد می شود.

۴- تعجب اینجاست که پرونده ای با دهها هزار صفحه دروغ و تهمت بدون هیچ مشکلی اجازه انتشار از صداوسیما و خبرگزاریها و روزنامه و سایتهایی که از بودجه دفاعی کشور تغذیه می کنند، می یابد، اما دفاعیات مستند متهم در دادگاه که نمی تواند بدون دلیل مدرک متقن باشد، ممنوع الانتشار می شود.

۵-سرانجام تعجب از این همه تبعیض در اجرای قانون است که موجب شده یاران دلسوز انقلاب و پیشکسوتان جهاد و شهادت یا خانه نشین شوند و یا آماج هتاکی و دشنام و دروغها قرار گیرند، اما آزادی مطلقی که به مردم وعده داده شده، اما تاکنون فقط نصیب تندروها و افراطیون شده است، و این گروه با تمام توان به سوراخ کردن کشتی جمهوری اسلامی مشغولند وهیچ مسئولی متعرض آنها نمی شود.

در پایان بار دیگر یادآور می شود، اگرچه شیوه آیت اله هاشمی تاکنون گذشت از حق شخصی خود در جهت حفظ مصالح کشور بوده است، اما انتظار افکار عمومی از مسئولان آن است که به گونه ای رفتار نکنند که حتی هواداران نظام قادر به دفاع از این عملکرد که جامعه را به تعبیری، به “شهر مردگان” تبدیل می کند، نباشند.

والسلام علی من التبع الهدی

خانواده آیت اله هاشمی رفسنجانی
۲۱مرداد ۱۳۹۴

[کد مطلب: 94470] [تاريخ انتشار: بيست و يکم امرداد ۱۳۹۴ برابر با دوازدهم اوت ۲۰۱۵] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم امرداد ۱۳۹۴ برابر با چهاردهم اوت ۲۰۱۵ ، 17:08:49 توسط Bahram
آقای زرتشت، بر خلاف نظر شما ، رفیقمان آذر درست نوشته. تیربارانها در سالهای اول دهه ۶۰ یعنی تا ۶۳-۶۴ در حیاط زندان اوین انجام میشد و در مقابل اعلام محل دفن پول گلوله میگرفتند به هیچ خانواده ای جسد تحویل ندادند. اگر مجاهد و مسلمان بود در بهشت زهرا دفن میشد و اگر کمونیست و متعلق به گروه های چپ بود در خاوران بخاک سپرده میشد. بعد از تغییرات در مدیریت زندان اوین و گوهر دشت (لاجوردی و حاج داوود رحمانی) اعدامها بخصوص اعدامهای سال ۶۷ در حسینیه اوین و با طناب دار بود و قربانیان را بطور دسته جمعی در گورهای جمعی در خاوران دفن کردند.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم امرداد ۱۳۹۴ برابر با چهاردهم اوت ۲۰۱۵ ، 11:21:16 توسط زرتشت
آذر جان ممنون از توضیحاتی که دادی ولی باید اضافه کنم که زندانیان را با گلوله اعدام کردند و بعد به خانواده هایشان تلفن زدند که بیایند و جسد عزیزانشان را تحویل بگیرند. ولی وقتی که برای دریافت جسد میرفتند به آنها قبضی داده میشد که ابتدا باید هزینه فشنگ را بپردازند و بعد میتوانند جسد را تحویل بگیرند. لطفا از خانواده های آنان این مطلب را بپرسید و اذهان مردم را روشن کنید.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۴ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۵ ، 06:57:14 توسط احد خان
آذر جون نمیشه اعدام های ۶۷ را فراموش کرد ولی آدم های آگاه اگر بخواهند از جنایات رژیم بگویند از همان سال ۵۷ شروع میکنند آیا ارتشین میهن پرستی که در دادگاه های ۳ دقیقه ای خلخالی دیوانه اعدام میشدند وکیل مدافع داشتند ؟ جرمشان چه بود جز میهن پرستی ؟ آیا اعدام خلعتبری ها درست بود ؟ جرمشان چه بود بستن قرارداد برای نیروگاه هسته ای؟ اگر آنزمان مقابل جنایات همین رفسنجانی ملعون ایستاده بودیم امروز این کوسه نقش میهن پرست مورد ظلم قرار گرفته را بازی نمیکرد .
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم امرداد ۱۳۹۴ برابر با دوازدهم اوت ۲۰۱۵ ، 19:33:39 توسط آذر
آیا می‌توان کشتار هزاران زندانی سیاسی در تابستان ۶۷ را از حافظه تاریخ پاک کرد؟ کشتاری که با فتوای خمینی صورت گرفت و عناصری هم‌چون رفسنجانی از حامیان و پیش‌برندگان آن بودند. هزاران زندانی سیاسی که در بند رژیم بودند، در طول کمتر از دو ماه تنها به دلیل عقایدشان به مرگ محکوم شدند، در دادگاه‌هایی دو دقیقه‌ای، در دادگاه‌هایی که حتا به متهمان گفته نشد این‌جا دادگاه است، به آن‌ها اجازه دفاع از خود داده نشد، حتا حکم اعدام‌شان را هرگز ندیدند تا به آن اعتراضی کنند و تنها لحظه‌ای که طناب دار به‌گردن‌شان آویخته شد، از بدار آویخته شدن خود آگاه گردیدند. آن‌وقت رفسنجانی این شیاد و ریاکار بزرگی که حکومت اسلامی به آن بسیار مدیون است از عدالت صحبت می‌کند . کدام اعدامی تابستان ۶۷ از حق داشتن وکیل برخوردار شد؟ یا اساسا کدام زندانی سیاسی در سال‌های ۶۰ بود که وکیل داشت و نه فقط در تابستان ۶۷؟! در دادگاه‌های صحرایی خلخالی کدام زندانی کرد و ترکمن امکان دفاع از خود و یا حق انتخاب وکیل یافتند؟! بیشرمی و عوامفریبی این جانیان حد و مرزی نمیشناسد !!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 طنز/ آگهی‌های دیوار بعد از لغو تحریم‌های تسلیحاتی کشور 
 بازداشت مامور حراست نفت آبادان بعد از بدرفتاری با یک خانم زخمی + فیلم و عکس
 بازدید از آرامگاه محمدرضا شجریان پولی شد
 شرایط وخیم اقتصادی و فشارهای روحی به شهروندان
 صدای آمریکا: پرزیدنت ترامپ در انتخابات پیروز خواهد شد
 جایگاه رییس جمهور در نظام
آرزوت چیه ؟ آرزوم اینه چشامو ببندم بمیرم ریخت مسئولان مملکت رو نبینم !
ماکرون: «جمعیت شیخ یاسین» مستقیما در قتل معلم فرانسوی نقش داشت و منحل می‌شود  
تجمع ساندیس خوران همیشگی در اعتراض به دوچرخه‌سواری دختر بی‌حجاب در نجف آباد
 ترامپ برای مخالفان جمهوری اسلامی بهتر است یا بایدن؟
کشف یک محموله کوکائین به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار به مقصد اسرائیل 
 حسن رعیت، شریک بابک زنجانی و از سرکوبگران اعتراضات 88 آزاد شدآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی