واکسن آنفلوانزای نوع آ در کشور ایران تقلبی است

vsadeghi.blogfa : سایت اطلاع‌رسانی آنفلوانزای نوع آ وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ایران اعلام کرد: واکسن آنفلوانزای نوع آ که ادعای فروش آن در ایران شایع شده است، تقلبی است.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  این پایگاه اطلاع‌رسانی که مرجع انتشار اخبار رسمی در باره آنفلوانزای نوع آ در کشور ایران  است این خبر را به نقل از معاون سلامت وزارت بهداشت اعلام کرده و آن را به‌صورت خبر فوری بر صدر این پایگاه اطلاع‌رسانی حک کرد.واکسن آنفلوانزای نوع آ در کشور ایران تقلبی است - فیزیوتراپیست وحید صادقی

پیش‌تر یک عضو کمیته کشوری مقابله با آنفلوانزای نوع آ اعلام کرده بود که برخی از داروخانه‌ها واکسن نوع انسانی و فصلی را با عنوان آنفلوانزای نوع آ (حیوانی) به فروش می‌رسانند.

سروش افزود: برخی مراکز واکسن‌های آنفلوانزای انسانی را با نام اختصاری آنفلوانزای نوع آ به فروش می‌رسانند که این کار با هدف تبلیغات سوء انجام می‌شود و در واقع این واکسن‌ها را به نوعی به مردم تحمیل می‌کنند.

به گفته وی، این واکسن‌های فصلی که با عنوان آنفلوانزای حیوانی به فروش می‌رسد، از نظر وزارت بهداشت غیرقانونی است و چنانچه گزارشی مبنی بر فروش واکسن آنفلوانزای فصلی و انسانی به جای خوکی به وزارت بهداشت ارسال شود به‌شدت مورد پیگرد قانونی قرارمی‌گیرد.

عضو کمیته کشوری مقابله با آنفلوانزای نوع آ ادامه داد: گزارش‌های رسیده نشان از آن دارد این واکسن‌های انسانی که به‌جای حیوانی فروخته می‌شوند به قیمت ۱۰ تا۲۰ هزار تومان بوده و متأسفانه زیر آن نوشته شده از سوی وزارت بهداشت است و برخی نیز اعلام می‌کنند که این واکسن نوع جدیدی از خوکی است درحالی‌که واکسن قطعی برای درمان آنفلوانزای نوع آ ساخته نشده و هر چه تاکنون توزیع شده نوع انسانی آن بوده است.

سروش گفت: واکسن آنفلوانزای فصلی در داروخانه‌ها با قیمت ۹ هزار و ۶۰۰ تومان باید فروخته شود.محمدهادی ناصح، رئیس شبکه بهداشت و درمان کرج نیز اخیرا خبر داده بود که واکسن آنفلوانزای فصلی در برخی از مراکز ارائه‌کننده در این شهرستان به نام آنفلوانزای نوع آ فروخته می‌شود و شهروندان باید در این زمینه هوشیار باشند.

به گفته وی بسیاری از شهروندان با دیدن آگهی مربوط به ارائه واکسن آنفلوانزا تصور می‌کنند این واکسن مربوط به آنفلوانزای نوع آ است در حالی‌که واکسن نوع آ هنوز به بازار نیامده است. واکسن ارائه شده مربوط به آنفلوانزای فصلی است و هیچ تاثیری در جلوگیری از ابتلای افراد به نوع آ ندارد.

سوءاستفاده از احساسات مردم به‌منظور سود جویی در کشورهای مختلف رایج شده است. پلیس چین اخیرا اعلام کرده که بیش از ۵۰۰ نفر را در مناطق مختلف چین به جرم فروش واکسن آنفلوانزای خوکی تقلبی دستگیر کرده است.

مقامات پلیس چین در پکن و برخی استان‌های دیگر اعلام کرده‌اند که مردم باید منتظر تصمیمات دولتی درخصوص واکسیناسیون باشند و فریب سودجویان و متخلفان را نخورند. پلیس چین در این خصوص به مردم هشدار داده است که به هیچ عنوان امکان ندارد هیچ مرجع حقوقی یا حقیقی بتواند به واکسن آنفلوانزای خوکی دسترسی پیدا کند.

فروشندگان این واکسن که مخاطبان خود را از بین مردم درمانده یا افراد سالخورده انتخاب می‌کردند با تبلیغ و تشریح اثرات واکسن آنفلوانزای نوع آ آن را با قیمت‌های کلان به این افراد می‌فروختند.

[کد مطلب: 9476] [تاريخ انتشار: بيست و ششم آبان ۱۳۸۸ برابر با هفدهم نوامبر ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آبان ۱۳۸۸ برابر با هفدهم نوامبر ۲۰۰۹ ، 06:39:56 توسط حجت
شیخ ناطق نوری باگوشت خراب شده (شاید ازیاد بعضی رفته باشد) تقلبی، رئیس جمهورشارلاتانشان تقلبی با دکترای تقلبی و کرسی استادی تقلبی وشعار تقلبی و آمارهای تللبی وداستانهای تخیلی تقلبی مانند دختربجه ایکه انرژی هسته اختراع !!! (جمله گفته شده) تقلبی و محافظ وسرویسی دروغی برای آن دختروشهامتهای تقلبی (کشتن آن گروهبان توسط محسن قهرمان پسر فلاحیان قهرمان جنایت) وروزنامه های تقلبی ومصاحبه های تقلبی وصورت حسابهای خرید تقلبی وحسابهای بانکی تقلبی درخارج وخرید بانداژهای ازجنگ دوم توسط سپاه تقلبی وسرمایه داری تقلبی وفروش نفت تقلبی ومراجع تقلیدترسوی دزدمعامله گر تقلبی(جزآیت الله منتظری) وچه بگویم پایان نداردوتازه من دچارفراموشی پیرانه سرم وگرنه برای ذکر فهرست واراین تقلبات این صفحه پیک عزیزجا ندارد وحالا برنج وواکسن تقلبی. ایمردم مالک واقعی کشورایران وقت آن نرسیده که بدانیداسلام اینهاهم آن نیست که شما باوربآن دارید واینها دارند بشما اسلام تقلبی میدهند. اینهاازپایه تقلبی هستند، نمازشان وهمه کارهایشان تقلبی وکلامشان شیطانی است نه خدائی. اگر هردین وآئینی دارید یا ندارید، واجب است این متقلبان را بیرون کنید.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آبان ۱۳۸۸ برابر با هفدهم نوامبر ۲۰۰۹ ، 06:39:19 توسط حجت
سردمداران ورژیم ایران ازسرتابپاتقلبی هستند. حمینی راذل درپاریس وبهشت زهرا وعده آزادی ودموکراسی و تساوی رنان ورفاه مادی وعدالت اجتماعی داد وبعدخودش گفت حرفهایش تقلبی بوده وبرای منافع اسلام گفته (یعنی هرنامردمی وخیانت ودروغ ووحشیگری برای منافع اسلام رارواداشت). اوگفت درحکومت رلی نخواهد داشت وبعنوان طلبه بقم میرود که نرفت وشاه عمامه بسرشد، دیکتاتوری که دیکتاتورهای تاریخ باید بیایند وپیش اودرس بخوانندواینهم تقلبی بو. اوافرادی که درسیستم غیرعادلانه خودش بحبس محکوم شده بودندرابرای ارضای خونخوارگی خودهزارهزاردرخفا اعدام کردکه حق آن مظلومان جنایتش رابرملاساخت که جنایتش تقلبی بود.اومردوخلفش بجای مرجع تقلیدیک آخوند دون پایه راباتقلب خودش ورفسن جانی بکرسی نشاندندکه آنهم حتی بنابرقانون خودشان تقلبی بود زیرا حتی با اصلاحیه قانون اساسیشان این مردک باید مدیرومدبرومتقی باشد که همه شان میدانستند اوقاتل چند صدبیگناه درسینما رکس بوده که آنهم برای تقلب بود که گناه آنرابگردن شاه بیندازند. دردسرندهم، وکلایشان تقلبی، وزرایشان تقلبی، دکترایشان تقلبی، صنعتشان تقلبی، کشاورزیشان تقلبی، سوسیس وکالباس ساخت کارخانه
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 آگهی فروش یک خانه در لواسان: برابری و عدالت علی را میتوانید در این آگهی ببینید
 اینجا تهران است؛مسیر باغ فردوس تا تجریش
 تصاویری از انتقال سلاح سنگین طالبان به مرز ایران و افغانستان
اعتراض مدل ایرانی-آمریکایی به اعدام در ایران روی فرش قرمز کن 
  چگونه محاسبات جمهوری اسلامی دربارۀ طالبان غلط از آب درآمد؟
 زنان چینی در اصفهان بدون هیچ مشکلی بدون حجاب میگردند
  آقای جبلی از دو برادر پناهنده‌تان چه خبر؟ آنها لگد نزدند؟ 
  «حرکت کاروان نظامی طالبان» به سمت مرز اسلام قلعه
سرهنگ‌ رضا شیراوژن می‌گوید «مشکل خاصی» گزارش نشده
 چاقوکشی در دانشگاه کرمان و انفعال ماموران حراست در هنگام حادثه 
 چانه زنی طالبان با مهندسان ایرانی در مورد ۲/۵ سانتیمتر خاک افغانستان
  ضرب و شتم خبرنگار ایلنا توسط محافظان  حسن خمینی
 ترکیه تا امروز چند کارخانه داروسازی ایران را به کشور خود منتقل کرده است