عکس  : گذري بر كتابفروشي هاي بي رونق خيابان انقلاب تهران[کد مطلب: 9708] [تاريخ انتشار: يکم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم نوامبر ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۰۹ ، 01:26:24 توسط بچه محل
اتفاقاً مردم ایران درمقایسه با خیلی کشورهای دیگر میل به کتابخوانی بیشتر دارند. ولی مشکل مطالعه در کشور برمیگردد به این که کتابخانه عمومی که کتابهای خوبی داشته باشد کم داریم. در این تهران خفقان گرفته ما تا دلتان بخواهد تالار عروسی و بنگاه معاملات ملکی و نمایشگاه ماشین داریم ولی کتابخانه عمومی کم است آن تعدادی هم که هست به غیر از چند کتابخانه معتبر بقیه کتابهای خوبی ندارند. به دلیل قیمت بالای کتاب برای همه مقدور نیست که کتابخانه شخصی داشته باشند. نکته ای که خیلی تعجب دارد اینست که علیرغم وجود اینترنت ، سطح معلومات عمومی در بین افراد تحصیلکرده نسبت به قبل خیلی کاهش پیدا کرده است.
نوشته شده در تاريخ يکم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم نوامبر ۲۰۰۹ ، 14:42:33 توسط کلاغسیا
ایا در میدان جنگ کتاب خواندن ، طبیعیست؟ و اگر کتاب فروشها در حال حاضر اسلحه فروشی کنند ! آنوقت حمله کتاب خوانان را در خرید اسلحه خواهیم دید!
نوشته شده در تاريخ يکم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم نوامبر ۲۰۰۹ ، 13:42:44 توسط nas
جاي نگراني نيست- در كانادا هم وضع ار اين بد تر است . البته قرقش اينه كه در كانادا و ديگر كشورها مردم ديگر مثل سابق كتاب نميخوانند چون اينترنت جاي آنرا گرفته و اينترنت وقتي براي مردم باقي نميگدارد ولي در ايران به دليل سرعت پايين اينترنت و فيلتر كردن آن , ذسثرسي عموم به اينترنت بسيار مجدود است . البته مشكلات كاري و سگ دويي مردم در قرن اخير را در اين رابطه نبايد ناديده گرقت متلا در ايران مردم گاهي سه شيفته كار مي كنند و خامنه اي و ديگر ملا ها مفت ميخورن و آدم ميكشن و ديگه وقتي واسه كتاب خوزدن براشون نيممونه !!
نوشته شده در تاريخ يکم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم نوامبر ۲۰۰۹ ، 13:25:17 توسط ناشی‌،
به گفته امام خمینی کتاب مال خ... است به غیر از کتاب آخوندها! میگید نه!؟ ببینید چطور خروار وار کتاب بیرون میدن که ندارد تهی‌ و ندارد سری! خوده اباما هم گفت که در کودکی به مززین (داد زن اذان بالای مناره ها) گوش میداده! پس‌ای ملت همه خبر‌ها را از بالا پشتبان‌ها یا منارهای مسجد گوش دهید!؟ از نظر شرعی صواب داره!! یادش بخیر که الکی‌ یادمون میدادند و ما هم متنفر بودیم از درس عربی‌! یکتبا تکتبان یکتبونا! مثلا که چی‌؟؟؟
نوشته شده در تاريخ يکم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم نوامبر ۲۰۰۹ ، 10:50:42 توسط رنگین کمان1
امجد هموطن, درسته, این ملاها در همه رشته ها , از بیماری زنان تا علم سیاست سررشته دارند. اما چه سررشته ای. هنر خبره گیشان همان و نابودی ایران همان. تا این کتاب و این افکار هست تا ابد بساط همین هست. برای چیزی که وجود نداره جان جوانان را میگیرند. راستش را بخواهی از احمقی و ساده اندیشی ما کم به آنها فایده نمیرسد.
نوشته شده در تاريخ يکم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم نوامبر ۲۰۰۹ ، 10:28:01 توسط cyrus
بر طبق امار سازمان ملل معدل کتاب خوانی ایرانیان کمتر ازدودقیقه در سال است ! . کتابهائی که در زیر سلطه رژیم ضد فرهنگ و ضد انسانی جمهوری اسلامی به چاپ می رسد بواسطه سانسور شدید رژیم اصلا قابل خواندن نیستند . حال موضوع اینجاست که چرا ایرانیان تبعیدی خارج کتاب نمی خواندند ؟ در خارج گاهی کتابهای بسیار خوبی از نویسندگان مترقی و متعهد چاپ میشود اما متاسفانه ایرانیان تبعیدی ترجیع میدهند که بجای خریدن و خواندن کتاب به تماشای کنسرت های مبتذل اواز خوانان لس انجلسی و یا اوازخوانانی که رژیم از ایران برایشان می فرستد بروند!. این هم یکی دیگر از دلایلی است که رژیم تا کنون پا بر جاست!
نوشته شده در تاريخ يکم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم نوامبر ۲۰۰۹ ، 10:22:26 توسط ایکس
از آغاز سال 88 قیمت کتابها تا دوبرابر گران تر شده است. کتابها با شدت هرچه تمام سانسور می شود خیلی از کتابهائی که حتی چندین بار تجدید چاپ شده اند اجازۀ چاپ مجدد نمی گیرند . من یک کتاب فروش را می شناسم که قسم می خورد که اگر فروش کتب درسی دانشگاهی نباشد باید مغازه را ببندد و برود دنبال یک کار دیگر. تازه از همۀ این حرفها گذشته از وقتی که قیمت کتاب دوبرابر شده کتاب دزدی هم شدت بیشتری گرفته بطوریکه همین دوست کتاب فروش من میگفت با اینکه در روز بیش از شش هفت تا کتاب دزد می گیریم باز هم موقع حساب و کتاب متوجه می شویم که کلی کتاب دزدیده شده. هرچه کاغذ خوب و اعلا ست در اختیار انتشاراتی های آخوندی قرار میگیره و تا دلت بخواد برای مفاتیح الجنان دیگر کتب اوراد و ادعیه موقعیت چاپ هست اما اگر یک کتاب بدرد بخور بخوای بخری باید بری تو زیر زمین های میدان انقلاب و از قاچاقچی های کتاب بخری. هرکتابی که بخواهید در مدت کمتر از یکروز برات تهیه میکنند منتها با صد برابر یا بیشتر از قیمت پشت جلد کتاب. به این می گویند اقتصاد اسلامی از نوع ولی فقیهی.
نوشته شده در تاريخ يکم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم نوامبر ۲۰۰۹ ، 09:28:53 توسط ايران
دوست گرامى Zede DIN ميشه حدس زد چند دقيقه نماز ميخوانند و چند دقيقه دعا ميكنند؟
نوشته شده در تاريخ يکم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم نوامبر ۲۰۰۹ ، 08:50:46 توسط امجد
اینها از صدر اسلام مخالف کتاب واندیشه نوین بوده اند تازه مگر غم نان به مردم اجازه فکر کردن می دهد /ودر ضمن کتابهای مراجع تقلید هم همه حرف از شکم وزیر شکم دارد /آن کتابخوانهای واقعی هم که دانشجویان وروشنفکران ایرانی باشند یا در زندان هستند یا هر روز با این حکومت پلید در مبارزه هستند/
نوشته شده در تاريخ يکم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم نوامبر ۲۰۰۹ ، 08:42:12 توسط فدات
اساس مشکل ما که باعث میشود لژ‌های فراماسونی و حجتیه شاه و شیخ به نوکری دولت فخیمه دموکراسی و آزادیخواهان را قرنی است قربانی میکنند و با ارباب مشغول غارت میشوند این است که ما به فرهنگ اهمیت نمیدهیم. در آمار‌های کتاب خوانی جهان ایران همیشه در ده در صد آخر جدول بوده و می‌‌باشد. بسیاری کشور‌ها در جنگ نابود شدند ولی‌ دوباره در مدتی‌ کوتاه خود را ساختند. فکر می‌کنید فرق آلمان و کره جنوبی و ژاپن با افغانستان و عراق و ایران در چیست؟ مشتی دنبال خرافات هستند و دولت فخیمه نیز هر سال ده‌ها بیلیون دلار از نفت و گاز و مواد مخدر به جیب میزنند و آمریکا را نیز شریک کرده است در بعضی‌ از مستعمره‌های قدیمی‌ خود و در ایران انحصاری. یک مشت وطن فروش دزد قاتل بومی هم همیشه سرّ کارند با درجات مختلف رذالت. بسیاری کتاب خوب هم ترجمه شده است که کسی‌ نمیخواند و ناشران دارند ور شکسته میشوند. یک سری کتاب‌ها هم طبق رسم شاه و شیخ زندانی و شکنجه دارد.
نوشته شده در تاريخ يکم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم نوامبر ۲۰۰۹ ، 07:51:49 توسط Zede DIN
طبق آماری که در اینجا چند وقت پیش خواندم، آماده بود که ایرانی‌‌ها زیر ۵ دقیقه در روز کتاب میخوانند. چون شاید یا وقتشو ندران، یا پولشو. در هر حال، در آینده نزدیک امیدوارم که با نابودی اسلام، به ملت اجازه خواندن بیشتری داده شود.
نوشته شده در تاريخ يکم آذر ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم نوامبر ۲۰۰۹ ، 07:13:43 توسط ساسان اسلامشهر
حکومت ضد فرهنگ و وحشی و ضد بشر که زندگی مردم را تباه و سیاه کرده فرصتی برای مردم نگذاشته که پی مطالعه برن . مردم بیچاره نان برای خوردن ندارن چطور بروند کتاب بخرند!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فاسدترین نهادها در ایران همانا ولایت فقیه و روحانیت شیعه هستند
سپاه با پرونده روح‌الله زم چه می‌کند؟‌
کاریکاتور / مقابله با کشف حجاب در مجتمع‌های آپارتمانی
احمدی نژاد نگران منطقه ۹ شیکاگو! 
دستگیری یکی از عوامل جمهوری اسلامی در سوئد
فیلم/ رقص در مترو تهران
عکس / چرا تصاویر اعتراض‌ها در لبنان عجیب و غریب هستند؟! 
اعترافات زم از محافظه‌کاران شروع شد؛ این مدافع حرم کیست؟ 
روح‌الله زم را 'دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت کرد و تحویل ایران داد'
نخستین اعترافات تلویزیونی زم علیه یک «مدافع حرم» زندانی و متهم به جاسوسی
نامه‌ وزیر اطلاعات به فرمانده سپاه درباره‌ی روح الله زم
تاجزاده : چطور است میتوانید ریگی و زم را دستگیر کنید ولی در شناسایی ضارب ابراهیم‌نژاد یا عاملان اسیدپاشی عاجر هستید
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: