نامه دو تن از اساتید دانشگاه‌های ایران در حمایت از دانشجویان معترض و خطاب به رهبری؛ حضرت آقا، دروغ نگو! 

 
زیتون– سه تن از اساتید دانشگاه با انتشار نامه‌ای سرگشاده ضمن اعلام این موضوع که در «کنار دانشجویان معترض ایستاده‌اند»٬ خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای نوشتند: « حضرت آقا٬ دروغ نگو!»

در این بیانیه آمده است: «گمشده‌ی این روزهای فضای سیاسی ایران، صدای مردم است؛ مردمی که بیش و پیش از هر چیز خواستار آزادی و برابری هستند و این صدا را به بهترین نحو در آبان ماه به گوش همگان رساندند. اتفاقات دو ماه اخیر تجلی تمام و کمال ناکارآمدی نظام حاکم بر ایران بود. نظامی که یگانه پاسخش به هر بحرانی سرکوب است. اگر این روزها «امنیت ملی» به لقلقه‌ی زبانی همه تبدیل شده وقت آن رسیده است که بپرسیم منظور از امنیت، امنیت کدامین گروه‌ها، طبقات و اقشار اجتماعی است.»

به گزارش «زیتون» امضا کنندگان این بیانیه در ادامه خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای نوشتند: «واکنش شورای عالی امنیت ملی با حضور و نظر مستقیم شما به حمله‌ی تروریستی و محکوم ایالات متحده امریکا در بامداد جمعه‌ ۱۳ دی در بغداد هیچ شباهتی به فوریت و قاطعیت واکنش و دستور مستقیم شما در صبح و بعد از ظهر یکشنبه ۲۶ آبان ماه در بیت رهبری به شورای عالی امنیت ملی که منجر به کشتار آبان ماه در سراسر ایران و بیشتر از میان کسانی که قبل ها مستضعف ‌می‌نامیدید؛ ندارد! انگار که کشتن سرباز عادی آمریکایی به‌ سادگی کشتار مردم عادی و قبلا مستضعفین ایرانی نیست.»

آنان در پایان خطاب به دانشجویان نوشتند: «دانشجویان عزیز در سراسر کشور! زندگی در راستی زیباست! خوشحالیم که این حقیقت از شما متجلی شد! زنده و پاینده باشید.»

متن کامل این بیانیه که برای انتشار در اختیار «زیتون» قرار گرفته٬ به شرح زیر است:

دانشجویان عزیز در سراسر ایران!

ما با شما موافقیم و می‌گوئیم:

حضرت آقا! مردِ جنگ با امریکا نیستی! با مردم ایران هم نجنگ! دروغ نگو!

دانشجویان عزیز! با شما همداستان هستیم آن جا که نوشتید:

امروز از هر کران «شر» ما را احاطه کرده است. در حالیکه سیاست‌های اقتصادی و سرکوب سیاسی نفَس مردم را به شماره انداخته حال سایه جنگ نیز بر سرمان آوار شده است. در میان رجزخوانی مداوم قدرت‌های نظامی، گمشده‌ی این روزهای فضای سیاسی ایران، صدای مردم است؛ مردمی که بیش و پیش از هر چیز خواستار آزادی و برابری هستند و این صدا را به بهترین نحو در آبان ماه به گوش همگان رساندند. اتفاقات دو ماه اخیر تجلی تمام و کمال ناکارآمدی نظام حاکم بر ایران بود. نظامی که یگانه پاسخش به هر بحرانی سرکوب است. اگر این روزها «امنیت ملی» به لقلقه‌ی زبانی همه تبدیل شده وقت آن رسیده است که بپرسیم منظور از امنیت، امنیت کدامین گروه‌ها، طبقات و اقشار اجتماعی است. ترسی نداریم که فریاد بزنیم امنیت تهی‌دستان، طردشدگان و محرومان ایرانی سالهاست که به یغما رفته است. سیاست‌های اقتصادی حاکم در طول سی سال اخیر در کنار طبقه ای رانتی، برخوردار و فاسد، کوهی از طردشدگان را بجا گذاشته است.

حضرت آقا!

واکنش شورای عالی امنیت ملی با حضور و نظر مستقیم شما به حمله‌ی تروریستی و محکوم ایالات متحده امریکا در بامداد جمعه‌ ۱۳ دی در بغداد هیچ شباهتی به فوریت و قاطعیت واکنش و دستور مستقیم شما در صبح و بعد از ظهر یکشنبه ۲۶ آبان ماه در بیت رهبری به شورای عالی امنیت ملی که منجر به کشتار آبان ماه در سراسر ایران و بیشتر از میان کسانی که قبل‌ها مستضعف می‌نامیدید؛ندارد! انگار که کشتن سرباز عادی آمریکایی به‌سادگی کشتار مردم عادی و قبلا مستضعفین ایرانی نیست.

حضرت آقا!

چرا در مقابل امریکا نرمشِ قهرمانانه کردید؟ وقتی که او فرد دوم نظام و چشم و چراغِ شما را ترور کرد؟

امریکایی‌ها به شما پیغام دادند: اگر می‌خواهید انتقام بگیرید، متناسب با کاری که ما کردیم، انتقام بگیرید! اما سیلی اول شما در حمله ی شبانه‌ی انتقام سخت اولا با اطلاع قبلی به نظامیان ناتو – حداقل ۶ ساعت قبل از حمله- نواخته شد و ثانیا حتی یک سرباز امریکایی را نکشت و بنا به گفته‌ی فرمانده‌ی این حمله، به قصدِ کشتن انجام نشد! چرا؟ ملاحظه مردم ایران را کردید که جنگ نشود؟ اگر چنین است چرا در آبان ماه ۹۸ و در خرداد و تیر ۸۸ و در حوادث مشابه در دوران تصدی رهبری و قبل از آن ملاحظه‌ی مردم ایران را نکردید؟ لابد به دلیل اینکه از نظر شما امریکا قدرت داشت و مردم ایران قدرت ندارند! مگر شما تابعِ قدرت هستید؟

دانشجویان عزیز در سراسر کشور!

زندگی در راستی زیباست! خوشحالیم که این حقیقت از شما متجلی شد! زنده و پاینده باشید.

۲۲ دی ماه ۱۳۹۸

امضا جمعی از اساتید حامی و همراه شما

عباس فرداد- دانشگاه علم و صنعت

محمدحسن محقق معین – سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 198465] [تاريخ انتشار: بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 18:56:23 توسط حقیقتگو
حکومت آخوندی و رهرشان چه خمینی وچه خامنه ای باشد دراین چهل ساله درحقیقت محض پیرو یک فلسفه بودند که هرآنچه مردم ایران نمی پسندند و برایشان زجرآور وفقرآور بوده است عمدا" انجام داده ومیدهند وخواهند داد وحتی اگربزرور اسلحع وکشتار ده ها میلیون انجام شود - وانکار هیتلردراسرائیل حکومت کندوچنین وچنان با مردم اسرائیل کند- حکومت ضدایرانی سالهای سال مردم ایران پله پله بدرون جهنمی هل داد وازهرآنچه باعث خفقان واستبداد بیشتربرمردم شد استبقال کرد - و این ضدیت با مردم ایران به نهایتی رسید که آنها راخش وخاشاک واشرارودشمن نامید- نامه نگاری برچنین حکومتی و انتقاد ازاعمال رهبر همانند نامه نوشتن آهوها به گرگ هاست ...خشم وکینه وعقده افسارگسیخته علی خامنه ای برعلیه مردم با نامه نگاری درمان نمیشود - خدا لعنت کند که آنهائی که حکومت آخوندی را درایران برپا کردند که همان امریکا وانکلیس وفرانسه باشند ..ایران را ویران کردند ومردمانش را همچون برده ها به حکومت اخوندی تحویل دادند..
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 08:41:03 توسط آذر
جنبش چپ رادیکال و سوسیالیستی دانشجویی، سخت ترین ضربات کاری را بر توهمات و خیال‌پردازی‌های “همه باهم” و “جنبش همه‌چیز و هدف هیچ‌چیز” وارد ساخته و بنحو غیرقابل‌انکاری این طرز فکر درست را اشاعه داد که آنچه در سال ۵۷ پدید آمد، دیگر نمیتواند و نباید تکرار شود. شعار نان کار آزادی که توسط دانشجویان آگاه مطرح و تا اعماق جامعه گسترانده شد در ادامه و در جریان رشد مبارزه، با شعار “اداره شورائی” تکمیل گردید. “نان کار آزادی- اداره شورائی” بر پرچم کارگران هفت‌تپه نقش‌بست. جنبش دانشجوئی امسال در روز دانشجو، پرچمی را که در هفت‌تپه به اهتزاز درآمد در سنگر دانشگاه برافراشت. برافراشته شدن این پرچم در دانشگاه تأکید چندباره‌ای بود بر این واقعیت که جنبش زیرورو کننده‌ای که در پیش است، به کمتر از سرنگونی تمام نظم موجود و استقرار یک نظام شورائی و کارگری رضایت نخواهد داد. ویژگی بسیار مهم دیگر،حمل پلاکاردهایی با خواست نابودی امپریالیسم و دفاع و طرفداری از سوسیالیسم و نیز شعارهایی مانند” ثروت که در جهان است- از رنج کارگران است”، ” از هفت‌تپه تا پاریس- ای کارگر بپاخیز” و ” کارگران جهان متحد شوید” شاهد این ادعاست.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 02:29:07 توسط ماله کش اعظم
آذر گرامی،چپ رادیکال و سوسیالسی و دانشجویان پیشرو و...چرا درتظاهرات شرکت نکردند و شعار نوشته ای را بالا نبردند؟چرا یک شعار درباره این عنوانهایی که به قلم آوردید،داده نشد؟؟؟درکشورهای استعماری غربی جاخوش کرده اید و شعار و کامنت می گذارید؟لطفاً آتو به دست حکومت خونخوار ندهید. وقتی حکومت اتهام کمونیستی به اسماعیل بخشی کارگر هفت تبه زد،حزب کمونیست کارگری در یک اقدام معقولانه فوراً اعلام کرد وی عضو این حزب نیست،لطفاً بیاموزید.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 17:52:20 توسط آذر
برآیند همبستگی جنبش طبقه کارگر و جنبش چپ رادیکال و سوسیالیستی دانشجویی، انسجام بیشتر و ارتقاء برآیند همبستگی جنبش طبقه کارگر و جنبش چپ رادیکال و سوسیالیستی دانشجویی، انسجام بیشتر و ارتقاء بیشتر سطح مبارزات کنونی توده‌ای در راستای براندازی نظم موجود و استقرار یک نظام شورایی و کارگریست. بازداشتهای مکرر و مستمر دانشجویان آگاه و پیشرو، تلاشهای موذیانه و خرابکارانه بمنظور خدشه‌دار ساختن استقلال جنبش چپ رادیکال و سوسیالیستی دانشجویی راه بجایی نخواهد برد. خصومت گرایشها و جریانهای راست و فاشیست داخلی و خارجی نیز ذره‌ای از اهمیت جنبش چپ رادیکال و سوسیالیستی دانشجویی و اینکه این جنبش سرافرازانه از طبقه کارگر بدفاع برخاست و شجاعانه در برابر حکومت ایستاد و تمام دانشگاه‌ها را به تسخیر خود درآورد، نخواهد کاست. دانشجویان با شجاعت و روحیه‌ای رادیکال و اعتراضی، دریک مبارزه تمام‌عیار سیاسی در مسیری بالنده و بی‌بازگشت گام نهاده است، نفس مبارزات دانشجویی،شعارها، جهت‌گیریها و امواج توفنده، تقویت همبستگی با جنبش طبقه کارگر، درعین‌حال گویای جامعه متلاطمی ست که حتی سرکوب خشن و خونین آن را از تلاطم نمی‌اندازد.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 17:42:44 توسط هالو
در جهان فقط یک راه است و ان راستیست. به هویت اصلی خود باز گردید.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 علی رضوانی (بازجوی تلویزیونی) کیست؟
چند طرح / کارزار اینترنتی «اعدام نکنید» در اعتراض به حکم سه معترض آبان
  واکنش سرد چین به اخبار توافق ۲۵ساله با ایران
 رزمایش سرکوب اعتراضات مردم
 کاریکاتور / چین؛ رفیق دیروز، همسایه امروز و شاید صاحب‌خانه فردا...
لحظه ورود وحشتناک سیل به ییلاق آق اولر شهرستان تالش در گیلان روز گذشته
* خامنه ای  بر چه مبنايي پيشگويي مي كند ؟
* تنش در جلسه سران قوا /روحانی خطاب به قالیباف : من فرمانده اقتصادی ام
واکنش خبرگزاری‌فارس به داغ شدن هشتگ اعدام نکنید
 شرط انصاف آنست که به دورنگری خامنه ای نیز اشاره شود
 خودروهای ضد شورش در حال جابجایی
روزنامه اعتماد: جنگ لفظی روحانی و قالیباف در جلسه سران سه قوه 
#اعدام_نکنید ترند جهانی شد آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی