روحانی: آمار کشته‌های اعتراضات آبان ماه در اختیار پزشکی قانونی است/ سال گذشته می‌خواستم استعفا دهم رهبری مخالفت کردند


حسن روحانی در شست خبری امروز با رسانه های داخلی و خارجی :

* درباره هواپیمای اوکراینی اشتباه موردی رخ داد
روحانی در نشست خبری: در زمینه هواپیمای اوکراینی اشتباه موردی رخ داد که آنقدر عجیب غریب بود که کسی باورش نمی‌شد. الان هم باورش برای من سخت است... چنین حادثه‌ای تاکنون برای ما رخ نداده بود. یک خطای موردی اتفاق افتاد و تا رفتند بازرسی کنند و به نتیجه برسند باید یک مقام مسئول به ما خبر می داد که اتفاق افتاده. ما از پنج شنبه شبهه‌هایی داشتیم. ممکن بود به اعتقاد من تسریع می‌شد این روند اطلاع رسانی اما تعمدی در کار نبود. همان نیروی مسلحی که برای ما افتخارات فراوانی آفریده آن اشتباه را به عهده گرفت. من از سپاه پاسداران ستایش می کنم که در اولین فرصت از مردم عذرخواهی کردند. بنا بر این ما نباید بگذاریم این حوادث به انسجام ما لطمه بزند.

*  امارات و سایر کشورهای منطقه آمریکا را از جنگ در منطقه برحذرکردند

حسن روحانی در مورد مذاکرات محرمانه دو جانبه ایران و امارات و محتوای این مذاکرات گفت که ما با امارات در حال مذاکره بودیم و هستیم. به جز امارات کشورهای دیگر منطقه هم امریکا را از این که در منطقه شاهد یک جنگ باشند، برحذر کرده اند. ما دنبال جنگ نیستیم . آمریکایی هم بدنبال جنگ نیستند. ترامپ به دنبال این است که در انتخابات بعدی پیروز شود

مسئله تصویب اف‌ای‌تی‌اف از توان دولت خارج شده

حسن روحانی درمورد مشکلات مربوط به تصویب لایحه اف ای تی اف گفت که این لوایح را دولت بررسی کرده و مجلس در موردش تصمیم گرفته. بسیار متاسفم از آن چیزی که در این مورد پیش آمده و بنظرم از توان دولت خارج شده. چند بار با رهبری در این مورد صحبت کردیم و رهبری گفتند که با لوایحی که دولت تصویب کرده مشکلی ندارم. ما امیدواریم که به لیست سیاه برنگردیم. مسئله اف ای تی اف، مسئله یک کشور و دو کشور نیست. امیدواریم که تلاش شود تا این مسئله حل و فصل شود.

*  آمار کشته‌های اعتراضات آبان ماه در اختیار پزشکی قانونی است

حسن روحانی در پاسخ به سوالی درباره ابهامات مربوط به شمار کشته های آبان ماه گفت که دراین حادثه رسانه های خارجی اغراق و عددهای عجیب و غریبی اعلام کردند. این ارقام صحیح نیست. ازابتدا گفتم که شماری از کشته ها از مردم عادی، پرسنل نظامی، بسیج و ... هستند و باید اعلام شود که چند نفر کشته شدند. این آمار در اختیار پزشکی قانونی کشور است و آن ها می توانند این را اعلام کنند ولی آمار واقعی آن چه که تاکنون به ما اعلام شده با آمار رسانه ها فاصله زیادی دارد.

*  سال گذشته می‌خواستم استعفا دهم رهبری مخالفت کردند

استعفا به نظر من معنا ندارد. ما از آغاز آمدیم به مردم وعده‌ای داده‌ایم و پای وعده و قول خود تا پیان خواهیم بود و آنچه وعده دادیم تلاش می‌کنیم. هیچوقت در ذهنم استعفا مطرح نبوده است.

ماه‌های اولیه‌ای چیزی در ذهنم بود به دلایلی که خدمت رهبری اعلام کردم. هنوز مراسم تحلیف و تنفیذ نبود. به رهبری گفتم اگر فکر می‌کنید دولت یا فرد دیگری بهتر است آماده‌ام کنار بروم. ایشان به شدت رد کردند و فرمودند به هیچ عنوان و دلم می‌خواهد تا روز آخر و ساعت آخر. بار دیگر در سال 97 مطرح کردم، ایشان فرمودند حتی اجازه نمی‌دهم یک ساعت زودتر مسئولیت را تحویل دهید. من هم از ابتدا نظرم همین بوده است. همه مردم تا امروز از نظام و دولت حمایت کرده‌اند. اگر شرایط بهتر می‌خواهیم باید حمایت کنیم.


[کد مطلب: 200527] [تاريخ انتشار: بيست و هفتم بهمن ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۸ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۲۰ ، 06:57:20 توسط Narenj
امار جنایت های اسلام اولیه را هم خودشان اعلام نکردند ، شما هم که پیرو جیره خوار همان مکتب هستید ، از ان هم بدتر میکنید و گرنه اسلام جنایت پیشه بدر گور تاریخ مدفون میشد ... احتیاجی به اراجیف شما نیست ، شما مترسک‌الدنگ‌ ساخت کارخانه انگل سازی گکاسگو انگل لیس هیچ کاره هستید ، رهبر و حواشی تصیم می گیرند و شما نشخوار می کنید
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم بهمن ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۰ ، 20:34:31 توسط اهنگ
دروغهاتو حنا کن بزن به سرت،اشتباه موردی سینما رکس ،قتلهای زنجیری، کشتار 67، 98,97,انفجار حرم امام رضا,قتل خودکشی، قتل‌های کشته سازی، تصادف عمدی جاده‌ای غیرخودی،به سرطان مبتلا کردن زندانیان سیاسی،پمپ هوای گازوئیل به داخل اتاق زندانیان وصل کردن،داروی واجبی خوراندن، کشتن با دارو دیگوکسین پزشک معالج زندانیان، از بالای پل و ساختمان پرت کردن،و موارد دیگر.اگر تو اینها رو نمیدونی به جان مادرت ما اصلا نمیدانیم
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم بهمن ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۲۰ ، 17:08:08 توسط تهمتن - ش
این آخوند جنایتکار میگوید آدمکشی ما را از پزشک قانونی مان سئوال کنید !! بعد درمورد کشتار هواپیما هم میگوید خطای موردی اتفاق افتاده !! و سپس میگوید ما جنگ نمیخواهیم و امریکا هم جنگ نمیخواهد ؟؟!! اما موارد این آخوند جنایتکار؛ مورد جنگ قابل توجه ست. خب معلوم ست که جنگ با امریکا نابودی تان مانندحکومت صدام صددرصد ست و اگر امریکا تابحال جنگ اقتصادی و تحریم تان را ادامه میدهد؛ بچند خاطر و دلیل ست : ۱ - افکارعمومی مردم امریکا را باید برای نابودی تان آماده کنند که حملات موشکی و آسیب رسانی تان به سربازان امریکایی یکی از بهانه خمله نظامی بحکومت را ساده کرده ست که اتفاقا امریکا عمدتا ازموشکهای دفاعی پیشرفته ضدموشک خود دراین حملات استفاده نکرد که دلیل دیگری برای آمادگی افکار عمومی مردم امریکا به حمله نظامی به حکومت ست ۲ - تصمیم حمله نظامی و تارماری نظام را زمانی انجام میدهند که از موقعیت های نظامی - تاکتیکی درمنطقه برخوردارباشند و اگر حتا نطام جنایتکار دست به حمله بزند وچند ده نفر سرباز امریکایی را کشته و زخمی کنند؛ بازهم امریکا قبل از آمادگی کامل نیروها و موقعیت نظامی لازم؛ دست بحمله نخواهد زد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
درگیری پلیس و مردم همین امروز در رشت. می خواستند این زن را به خاطر حجابش ببرند که مردم مانع شدند
داستان سه عملیات موفق ماهان برای دور زدن تحریم‌ها
ارمنستان چگونه به حیاط‌خلوت هواپیمایی ماهان تبدیل شد؟
«چین اللهی‌ها»؛ چهره جدید سیاست خارجی جمهوری اسلامی
ستاد مخفی بازگرداندن آبِ رفته به جوی قم، پس از کرونا
خودرو  روحانیون و طلاب جهادی خودجوش علیه کُرونا
بازگشت بخش كوچكى از أموال غارت شده
اعترافات متهم جدید روشن کرد؛ دو سال پیش فردی بی‌گناه اعدام شده است
پاسخ سازمان جهانی بهداشت به انتقاد شدید دونالد ترامپ 
کاریکاتور/ کرونا و درد نان . . .
تذکر 17 نفر از نمایندگان به جواد ظریف در اعتراض به اظهارات سفیر چین
"ضبط ویدیوی اختصاصی" برای تصحیح یک اشتباه، برای اولین بار در دوران رهبری خامنه‌ای
چرا سپاه پاسداران از دست کیانوش جهانپور ناراحت است؟
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: